7 SEO chyb, které zásadně poškozují vaši návštěvnost

Lámete si hlavu, proč nemá váš web pořádnou návštěvnost? Nedaří se vám přivádět návštěvníky z organického vyhledávání? Na vině pravděpodobně bude to, že se váš web neumisťuje na prvních pozicích vyhledávačů na relevantní klíčová slova. Jinými slovy, Google váš obsah nenabízí lidem.

Ale proč?

Obvykle proto, že jej nepovažuje za dostatečně relevantní nebo kvalitní.

Ale proč?

Dobrý den, já jsem Daniel Bumba z Digital Flow SEO, my se zabýváme tím, že pomáháme firmám růst tím, že přivádíme klienty přímo na jejich webové stránky.

Soustředíte se na nevhodná klíčová slova

Nejčastěji to vychází z toho, že lidé neví, kdo je jejich zákazník, neznají svého avatara. Dochází pak k tomu, že zatímco vy si myslíte a snažíte se oslovovat jednu skupinu, Google to chápe jinak a má za to, že míříte na jinou skupinu. Pokud vůbec. Správná klíčová slova a jejich analýza jsou fundamenty SEO a pokud nemáýte správně základy, moc toho nepostavíte. Vytvořte si svého avatara a snažte se pochopit co chce. Podívejte se co dělá konkurence, podívejte se co na daná slova nabízí Google.

Soustředíte se sice na správná klíčová slova, ale přeháníte to

Ve snaze ukázat vyhledávačům že váš web je opravdu o fialovém krmivu pro kočky, píšete věty jako Pokud máte doma kočku a potřebujete fialové krmivo pro kočky, kupte si naše fialové krmivo pro kočky, protože je to to nejlepší fialové krmivo pro kočky…. Google to nemá rád, lidé take ne. Přílišná urputnost mnohdy škodí.

Ignorujete ALT tagy u obrázků, meta popisky

Zatímco meta popisky a meta titulky informují potenciální návštěvníky o čem je váš web, ALT tagy slouží pro popis obrázku pro nevidomé (software je umí číst). Nejenom že můžete tato místa využít pro přivedení návštěv, ale můžete tam umístit vaše klíčová slova.

Máte sice všechna klíčová slova, ale opomíjíte kvalitu obsahu

Přivedete lidi, ale jestliže váš text nebude konvertovat, jsou vám ty návštěvy k ničemu. Naopak mohou způsobit propad vašeho webu pokud návštěvníci budou rychle odcházet ihned poté, co přijdou na landing page.

Snažíte se bezhlavě získávat zpětné odkazy

Zpětné odkazy mohou pomoci, ale mohou I uškodit. Není to tak snadné jak by se mohlo zdát a pokud nevíte co děláte, nepouštějte se do toho. Dnes už se obecně ví, že zpětné odkazy jsou důležitou součástí vašeho SEO. A zejména pokud jste v konkurenčním odvětví, bude vás to často lákat k tomu, abyste začali své stránky registrovat do různých katalogů a získali odkaz y každého webu, který uvidíte. Obvykle ale bývá nejlepší podobné pokušení ignorovat, tedy alespoň pokud nevíte, co děláte. Pokud to víte, směle do toho.

Ignorujete technické nedostatky

Rychlost načítání webu, optimalizace pro mobily, jakékoliv technické chyby. Pokud vyhledávače budou váš web vnímat jako nekvalitní, nebudou jej nabízet. Paradoxně, jakkoliv složitě mohou technické potíže působit na ty z nás, kteří se necítíme být nerdy, jejich řešení bývá často celkem jednoduché. Je to matematika, binární postupy, ano-ne.

Nevěnujete pozornost datům

Analytické nástroje jako Google Analytics. Mají spoustu užitečných dat, na druhou stranu se v tom můžete utopit. Někteří lidé na Analytics přísahají a prakticky nedělají nic jiného, někteří naopak data ignorují. Osobně věřím, že cesta je někde uprostřed.