8 nepříjemných pravd o marketingu v roce 2021

Pro ty z vás, kteří preferují psaný text před videem, je zde přepis:

Online marketing se vyvíjí, to co ještě donedávna fungovalo skvěle, fungovat přestává, nebo už přestalo, abychom se udrželi na špici, musíme sledovat trendy. Jak řekl Wayne Gretzky – musíme být tam, kam puk směřuje, nikoliv tam kde je teď.

Dobrý den, já jsem Daniel Bumba z Digital Flow SEO, my se zabýváme tím, že pomáháme firmám růst, tím že přivádíme klienty na jejich webové stránky. A toto je video na téma 8 nepříjemných pravd o marketingu v roce 2021.

Nepříjemná pravda číslo 1 – je to čím dál těžší.A to zejména kvůli přesycenosti reklamou. Co fungovalo dříve už nefunguje. Vzpomeňte si například na webové blikající reklamy. Odpočívejte v pokoji. To, že je to čím dál tím těžší, je zároveň dobrá zpráva, čím těžší něco je, tím méně lidí v tom bude.

Reklama založená pouze na psaném textu je méně efektivní, než tomu bývalo. Dnes je doba Instagramu a lidé si zvykli krátké texty pouze přeletět očima. Když je text dlouhý, málokdo ho bude číst. Používejte video, lidé si vás spíše zapamatují.

Bod číslo 3 – potřebujete opravdu dobrý produkt, marketing sám to nezachrání. Doba, kdy dobrým marketingem šlo zachránit špatný produkt je pryč, pokud taková doba vůbec někdy byla. Toto sice může být pro někoho špatná zpráva, ale pro většinu z nás je to zpráva dobrá.

Téměř 90% návštěvníků se na web nevrací poté, co zažije špatnou uživatelskou zkušenost. Mějte web optimalizovaný pro mobilní telefony a dbejte na rychlost.

Doba po kterou průměrný konzument reklamy udrží pozornost je pouhých 8 sekund. Nedělejte vaše reklamy příliš dlouhé a dbejte na rychlost vašeho webu.

Bod číslo 6 – musíte být odlišní. V čem se lišíte od konkurence, v čem jste lepší, v čem jste jiní. Hluku je moc, obsahu na internetu je spousta, dejte potenciálním klientům možnost si vás všimnout. A hlavně proboha nikdy, za žádných okolností, v žádném případě, i kdyby na zemi mířil asteroid nepoužívejte slogan ,,děláme to jinak“, to je to nevětší klišé na světě, mějte více fantazie.

Bod číslo 7 – téměř nikdo nejde ve svém hledání na Googlu dál, než na stranu 2. 80-90% lidí si vybere jeden z výsledků na straně 1, možná 10% lidí se podívá na stanu 2, ale dál nikdo nejde.

Pracujte na svém SEO, pracujte na svém produktu, vylepšujte jej, pracujte na svém marketingu, vzdělávejte se, sledujte nové trendy, pohyb je život, hibernace je smrt.

Pokud nemáte dobrý produkt, sebelepší marketing vás nezachrání. Mějte dobrý produkt, a současně dobrý marketing.