8 prvků, které zvýší důvěryhodnost vašeho webu ještě dnes

V dnešním světě přeplněném superlativy, kdy se jeden snaží překřičet druhého, důvěryhodnost je nebo může být jednou z vašich nejcennějších deviz.

Dobrý den, já jsem Daniel Bumba z Digital Flow SEO, my se zabýváme tím, že pomáháme firmám růst, tím, že přivádíme klienty přímo na jejich webové stránky.

Jakmile přivedete návštěvníka na váš web, jedna z věcí kterou musí web udělat, je vytvořit dostatek důvěry na to, aby byl návštěvník ochoten s vámi uzavřít obchod. Následující seznam byl vytvořen podle eshopů, ale principy lze aplikovat všude. Pracujeme a pracovali jsme s několika mezinárodně působícími eshopy a ty nejúspěšnější používají tyto prvky:

 

Sociální důkaz, social proof

Ať si to uvědomujeme nebo nebo ne, při rozhodování dbáme hodně na názor okolí, na názor ostatních lidí. Vzpomeňte si když nakuujete na Amazonu, jak se stavíte k produktu, který má spousty kladných recenzí a prodejce je očividně zavedený, versus produkt bez recenzí a prodejce bez historie. A přitom jeho produkt může být mnohem lepší. Základní principy marketingu. Nováček to prostě nemá snadné. Máte dobré recenze od zákazníků? Pochlubte se jimi.

Bezpečnostní certifikáty

Zákazníci s vámi chtějí uzavřít obchod. Prvky zvyšující jejich důvěru ve vás zvyšují šance, že k tomu skutečně dojde. Můžete uvést SSL certifikát, loga kreditních karet apod.

Prestižní klienti

Pracovali jste se známým, respektovaným klientem? Uveďte to. Lidé předpokládají, že velcí hráči vědí co dělají. Pokud sami nemáte tak hvězdné jméno aby už to samo o sobě fungovalo, nebojte se použít vaše spojení s prestižním klientem ke zvýšení své důvěryhodnosti.

Zákaznická podpora

Největší slabina českých firem, jednání se zákazníkem, špatná podpora. Tímto můžete získat opravdu loajální zákazníky. Pracujeme většinou s US klienty a právě podpora je snad nejvýraznějším rozdílem oproti českým, jednání s lidmi na jiné úrovni. Lidé si pamatují, jaký pocit mají po jednání s vámi. Ať to nevypadá jako zákaznická podpora českého O2…

Obsah o vás, vytvořený vašimi zákazníky

UGC – User generated content, neboli obsah vytvořený uživateli. Jestliže vaši spokojení zákazníci publikují fotky jak používají vaše produkty, proč se tím nepochlubit?

Vaše spolupráce s influencery

Obsah uveřejněný influencery má podle průzkumů sedmkrát větší engagement rate (zapojení) než obsah publikovaný samotným brandem – prostě jak lidé s obsahem pracují, jak na něj reagují, lajky, sdílení apod.). Není překvapivé, že když známý influencer řekne že váš produkt je super, má to jinou váhu, než když to řeknete o svém produktu vy sami. Stále platí, že samochvála smrdí.

Mapa

Pokud jste byznys s fyzickou lokací, uveďte mapu. Opět to přidává závaží na váhy. Koneckonců můžete přidat mapu ikdyž neobsluhujete zákazníky ve svém sidle.

Profesionálně vyhlížející a fungující webové stránky

Mělo by to působit tak, že všechno co na webu vidím jste udělali schválně a ne proto, že jste nevěděli, jak to udělat lépe. Nemusíte ale trávit týdny vymýšlením a vytvářením designu. Hranice mezi tím, co je nutné anebo potřebné a co je už nadbytečné je rozmazaná a většinou je čas vynaložený nad nutný rámec časem ztraceným a využijete jej efektivněji jinde. Nezapomeňte, že to, že jsou stránky na pohled hezké, nemusí nutně znamenat, že fungují, neboli konvertují návštěvníky na platící zákazníky. Nakládejte v tomto ohledu se svým časem a se svým rozpočtem rozumně.