Branding a SEO

Možná jste slyšeli o tom, jak použít SEO k vybudování brandu, vaší značky. Ale co naopak využít sílu vaší značky k vybudování vašeho SEO, vaší organické návštěvnosti?

Delší dobu jsem žádné video neudělal protože jsme byl zaměstnaný, hodně věcí se změnilo, rosteme…. Digital Flow SEO jsem dříve byl  já a pár náhodných konraktorů, teď už je to regulérní agentura, jsme malý tým, malý ale efektivní.

A co mě přivědlo na myšlenku tohoto videa bylo že jsme získali zatím našeho největšího klienta… A přemýšlel jsem o brandingu, o tom, jak když si to představíte v sytých barvách – tím myslím dotáhnete ve své představivosti ten mentální film, tu představu dál… Kam váš brand posunete za 10 – 20 let.

SEO velkého klienta bylo mizerné a jejich organická návštěvnost na klíčová slova byla vzhledem k jejich velikosti a síle domény opravdu velmi nízká. ALE! Přesto jejich organická návštěvnost byla obrovská, v řádech milionů návštěv za měsíc. Protože jen jejich brand samotný, jedna varinta, má hledanost půl milionu měsíčně. A to neberu v potaz dalsi varianty jejich brandu a pak spojeni brand a produkt. Celkem k milionu měsíčně.

Když vydržíte, tak lidé postupně začnou váš brand vyhledávat na internetu a pak jej začnou vyhledávat s čím dál větším množstvím klíčových slov. Samozřejmě to závisí na vašem portfoliu, co prodáváte, ale budou to spojení váš brand a produkt, váš brand a recenze, váš brand a zkušenosti, atd.

A nenechte se zastrašit tím velkým brandem, protože ten princip funguje pro byznysy všech velikostí. Zde je jiný náš klient, podstatně menší, úplně jiná liga, co se velikosti a objemu týče, ale stejné širší odvětví. Tento klient začal z nuly před třemi roky a začali jsme spolu pracovat hned od začátku. Dnes má jejich brand v různých variantách měsíční vyhledávanost přes 1200 měsíčně, to na novou značku není špatné. A rostou. Důležité je tedy vydržet, nevzdávejte to. Je to běh na dlouhou trať, ale odměna je sladká.

Důležité je konzistence, aby váš brand byl relativně jasně definovaný. Tedy například když váš brand postavíte na tom, že prodáváte velmi levná trička řekněme na úrovni HM a pak se rozhodnete, že vlastně budete nabízet exkluzivní trička a konkurovat Gucci, tak ten brand traffic který jste do té doby začali generovat vám bude patrně k ničemu, nebude konvertovat a časem o něj přijdete.

Co z toho plyne? Myslete dlouhodobě. S brandem budete schopni přivádět návštěvníky  a nezaplatíte za ně vůbec nic. Tedy ne přímo. Představte si, kolik by stálo přivést million návštěvníků měsíčně přes Google AdWords.

Takže můžete vybudovat masivní organickozu návštěvnost ikdyž neděláte žádné SEO. A co teprve až jej dělat začnete!