konzultace mezi klientem a odborníkem na digitální marketing

Co dělá SEO expert

Co dělá SEO konzultant?

obrázek znázorňující smysl internetových vyhledávačů jako jsou Yahoo, Bing a Google

Pomáhá podnikům růst. Nezáleží na tom, jestli jste samostatný živnostník, nebo nadnárodní korporace. Máte webové stránky a jejich smyslem je přivádět klienty/generovat vám zisk.

JAK TO DĚLÁ: Přivádí potenciální klienty a zákazníky na vaše stránky. Kdykoliv potenciální klient hledá vaše zboží či služby, uvidí odkaz na vaše stránky.

OK. ALE JAK KONKRÉTNĚ: Způsobů je tolik, kolik je SEO konzultantů. Každý má svůj systém, který ale obvykle vychází ze stejných fundamentů (Industry Standard Best Practices) a to, zda je správný či nikoliv, prokáže pouze to, zda dokáže dlouhodobě a opakovaně přinášet výsledky.

PROČ TO FUNGUJE: 93% spotřebitelů vyhledá KAŽDÝ produkt či službu na internetu předtím, než učiní rozhodnutí o koupi. A 90% z nich si vybere jeden z odkazů na první straně Googlu. (Search Engine Journal)

MUSÍTE BÝT NEZBYTNĚ NA PRVNÍ POZICI? Ne. V zásadě nejde ani o to, být na čelní pozici. O co jde je provoz – dostatečné množství návštěvníků, kteří se stávají vašimi klienty. A to se obvykle pojí s umístěním na první straně.

ZVLÁDNU SI SEO OPTIMALIZACI UDĚLAT SÁM? Pokud jste ochotný/á investovat čas, finance a energii do toho se optimalizaci pro vyhledávače naučit, tak ano. Stejně jako se naučíte cokoliv, co budete doopravdy chtít. Je to jako s jakoukoliv jinou profesí – profesionál by měl být lepší než amatér a profesionálem se nestanete přes noc.

obrázek uživatele internetu, zmateného algoritmy vyhledávačů

CHCI VÍC ČÍSEL: “93% veškeré činnosti na internetu začíná použitím internetového vyhledávače.“ (Search Engine Journal)

JEŠTĚ VÍC: “Organické vyhledávání přivádí 51% všech návštěvníků business to business a business to customer webových stránek, zatímco placené vyhledávání přivádí 10% a sociální sítě 5%.” (Media Post)

SEO JE DRAHÉ. Dobré SEO není levné a levné SEO není dobré. Ale to platí skoro o všem. A především – dobré SEO se vám násobně vrátí.

CO KDYŽ SI PROSTĚ JENOM NA INTERNETU KOUPÍM SPOUSTU ODKAZŮ: Nedělejte to.

ZARUČÍTE MI PRVNÍ POZICI? Ne. A střezte se každého, kdo vám ji slíbí.

DOSTANETE MNE NA PRVNÍ STRANU NA TERMÍN “PRÁVNÍK”? Teoreticky ano, ale bude to drahé, potrvá to dlouho a návratnost pro vás je sporná. Ten, kdo vyhledává takto obecný termín, může mít tisíc důvodů, proč jej hledá. A jestliže působíte v jižních Čechách a najde vás někdo z Ostravy, pravděpodobně jej jako klienta nezískáte. Efektivnější je soustředit se na konkrétnější klíčová slova, například místně definovaná. Zavolejte nám a domluvte si konzultaci zdarma.

KOLIK KLÍČOVÝCH SLOV MUSÍM MÍT NA STRÁNCE? Na to bohužel není přesná odpověď. Není to tak striktní, jak bývalo. Soustřeďte se na to, abyste váš obsah psali pro lidi a ne pro počítače.

OPRAVDU POTŘEBUJI SEO? Jak se to vezme. Pokud ale pod termínem optimalizace pro vyhledávače rozumíme to, že vaše stránky budou vyladěné pro lidi, budou nabízet kvalitní obsah a skvělou uživatelskou zkušenost, pak ano. Ale to neznamená, že musíte nutně najímat experty na SEO. Vytvořte svůj web na kvalitních základech a nabízejte kvalitní obsah, využívejte sociální sítě. Vyžaduje to spoustu práce, ale to vyžaduje každý úspěch. Zde je video, na kterém vám Neil Patel poradí, jak dělat SEO optimalizaci v roce 2018: