8 tipů jak napsat článek, který se umístí v Googlu

Strávili jste hodiny a hodiny sepsáním článku, který obsahuje vše důležité na dané téma. Věnovali jste hodně času rešerším zdrojů, máte vybroušený styl a jako bonus je článek vtipný. Zkopírujete jej na svůj web, kliknete na „publikovat“ a už se nemůžete dočkat reakcí. Představujete si nadšené komentáře na vašem FB profilu, stovky sdílení, gratulace, trochu závisti a vaše hvězda stoupá vzhůru.

Až na to, že se to nestane. Co půl hodiny kontrolujete kolik lidí článek četlo a nic. Proč? Protože aby váš článek mohli milovat vaši čtenáři, musí jej nejprve milovat Google. Zde je 8 tipů, jak to zařídit.

Blog post, který se umístí v Googlu

Dobrý den, já jsem Daniel Bumba z Digital Flow SEO, my pomáháme firmám růst, tím, že jim přivádíme klienty online.

Tip 0 –Kvalitní obsah

Předtím než vůbec začneme, a ani to není započítané mezi tipy – piště kvalitní obsah. Vím, vím, je to takový tip, u kterého většina z vás protočí panenky. „Vážně nám chceš radit abychom psali kvalitní obsah, jsme snad ve škole?“ Ale to, že tento tip zní nudně a obyčejně neznamená, že není platný. Netvrdím, že je to nezbytné pro umístění v Googlu, protože není. Ale když už chceme, aby to lidé četli, tak není od věci dát jim opravdový důvod váš obsah číst. Ne jenom ten, že jste šikovní marketeři.

 

Tip č. 1 – Analýza klíčových slov

Tedy – Udělejte si analýzu klíčových slov. Co lidé vyhledávají, jsou na to nástroje, mnohdy stačí jen rozšíření v prohlížeči, které vám řekne kolik lidí to které klíčové slovo hledá. A nepotřebujete žádné placené nástroje, ačkoliv se vám jejich autoři budou snažit tvrdit opak. Obvykle stačí jen u toho trochu přemýšlet a stáhnout si bezplatné rozšíření do prohlížeče, které vám ukáže vyhledávanost daného termínu. Není nutné komplikovat si život více, než je nezbytné.

 

Tip č. 2 – E – A – T

Dbejte na E-A-T. Expertise, Authorship, Trustworthiness. Google to popisuje ve svých pravidlech (Search Quality Guidelines)

Expertíza – používejte citace, odkazujte na experty, uveďte zdroje

Autorství – Kdo článek napsal? Uveďte autora

Důveryhodnost – Jak důvěryhodný zdroj je váš web?

 

Tip č. 3 – Přečtěte si to po sobě. A pak ještě jednou.

Google ví co je gramatika a chyby způsobí, že text bude hodnocen jako text nizké kvality.

 

Tip č. 4 – Používejte strategicky zpětné odkazy

Budujte zpětné odkazy v rámci vašeho webu.

A strategicky mám na mysli především rozumně. Odkazujte na další články nebo obsah na vašem webu. Dělejte to když to dává smysl, nesnažte se vytvářet odkazy za každou cenu. Mějte na paměti, že tvoříte obsah pro lidi, ne pro vyhledávače. Všichni to pořád opakují a mají pravdu.

 

Tip č. 5 – Používejte nadpisy, H tagy, tedy H1 – H6

Používejte je tak, jako by to byly kapitoly v knize jako když tvoříte obsah. Od hlavního H1 po nižší váhu. Sémanticky logická struktura vašeho obsahu usnadní život nejen vašim čtenářům, ale i robotům Googlu, kteří jej budou číst. Čemu Google rozumí a co mu dává logický smysl, to upřednostní před nejasným zmatečný obsahem. Stejně jako my.

 

Tip č. 6 – Nepřehánějte to s klíčovými slovy

Nesnažte se za každou cenu do textu nacpat všechna svá klíčová slova v desítkách variant, tato technika dávno nefunguje a váš obsah bude hodnocen jako spam. Doba špatných SEO taktik je pryč a nedá se to číst. Neříkám nepoužívejte klíčová slova, jen je používejte s rozmyslem.

 

Tip č. 7 – Používejte meta titulky a meta popisky

Uveďte v nich o čem je článek a zároveň jej trochu prodejte, udělejte to zajímavé. Není špatný nápad dát tam klíčové slovo.

 

Tip č. 8 -Zpětné odkazy

Pokud má vaše doména jistou sílu a je etablovaná, budete-li se řídit výše popsanými pravidly, šance že se váš článek bude umisťovat vysoko v Googlu (strana 1) je vysoká. Pokud ale máte nový web, nebo není nový ale má nízkou autoritu (myšleno nižší než vaše konkurence), budete potřebovat zpětné odkazy. Ty získáte přirozeně, tím že lidé budou chtít odkazovat na váš web, nebo tím, že oslovíte majitele ostatních blogů, webů a o odkaz je požádáte. Když váš článek bude kvalitní, často vám rádi vyhoví. A až se po nejaké době článek umístí vysoko ve vyhledávači, takže jej nalezne a přečte více lidí, získá další zpětné odkazy. A tak dále.

#clanekkteryseumistivgooglu #seoclanky #jaknapsatseoclanek #jaknapsatblogpost