Největší SEO nesmysl, který všichni dokola opakují

Pro ty z vás, kteří preferují psané slovo před videem, je zde přepis:

Nejhorší SEO tip

Jaký je nejhorší SEO tip, který všichni dokolečka stále opakují? Nejhorších SEO tipů je celá řada, je jich plný internet, ale kdybych měl vybrat jenom jeden…

Dobrý den, já jsem Daniel Bumba z Digital flow a SEO, my se zabýváme tím, že pomáháme firmám růst, tím že přivádíme klienty na jejich webové stránky.

Naším hlavním nástrojem je optimalizace pro vyhledávače. A asi nejčastějším nesmyslem, který všichni dokola opakují je toto: obsah je král, více obsahu je lépe. Všichni to stále opakují, přitom je to nesmysl, dovolte mi vysvětlit proč.

Neil Patel

Možná jste četli článek, nebo viděli video od Neila Patela, kde na toto téma hovoří a jedním z jeho argumentů je toto: ,,pokud mi nevěříte, jděte a napište 1 000 blog postů na váš web a dejte mi vědět co se stane. Vsadím se s vámi o cokoliv, že se nestane nic. Možná vás Google posune trochu nahoru, ale zcela určitě neúměrně tomu vašemu úsilí.“

Já s tím zcela souhlasím, je to podobné jako teorie ,,Když máte dobrý produkt, tak nepotřebujete dobrý marketing, lidé si vás najdou sami“. Bohužel nejspíše nenajdou. Já už vidím ty komentáře ,,Dane to přeci každý ví, je to stará zavedená pravda, více obsahu je lépe, obsah je král, jády jády jády…“ Když například uvidíte, že weby na straně 1 v Google mají články o 2 000 slovech a řeknete se ,,olé“ a napíšete článek o 5 000 slovech, kam dáte všechna svá klíčová slova ve všech možných tvarech, 5 – 10 krát je zopakujete, možná že vás Google posune o trochu nahoru, ale jak bude konvertovat článek o 5 000 slovech? Nejspíše ne moc dobře. Já neříkám že obsah je na nic, vůbec ne, obsah je zásadní, ale důležitá je jednak kvalita a důležité je k tomu obsahu přivádět lidi, kteří to budou číst.

Závěr

Napište 1 článek, který bude kvalitní, místo pěti článků, které budou plné vaty. Takže soustřeďte se na kvalitní obsah a soustřeďte se na to, přivést k němu čtenáře. Sdílejte jej na svých sociálních sítí, sdílejte jej Facebooku, vybízejte lidi aby jej sdíleli a podobně. Takže ano, obsah je důležitý, ale není král. Věnujte více času a energie kvalitnímu obsahu a jeho sdílení.