Proč je SEO dobré pro všechno

Jeden z nejrozšířenějších omylů o SEO je, že optimalizace pro vyhledávače je přinejlepším nutné zlo. Že přijde někdo, kdo přepíše vaše texty tak, že nebudou k přečtení a zároveň váš web za pomocí prapodivných triků změní tak, že bude fungovat podivně, bude-li ještě web po zásahu toho člověka vůbec fungovat. Zkrátka že váš web předělá k nepoznání a uživatelská zkušenost půjde do kopru. Ale upřímně řečeno, výše uvedené se vám stane pouze tehdy, aplikujete-li opravdu špatné SEO.

Dobrý den, já jsem Daniel Bumba z Digital Flow SEO, my se zabýváme tím, že pomáháme firmám růst, tím, že přivádíme klienty na jejich webové stránky.

Co chce Google a co chceme my

První věc, kterou bychom si měli uvědomit, je, že Google se snaží naučit svůj algoritmus přemýšlet jako člověk.  A to je v podstatě vše, protože když optimalizujete svůj web pro Google, je web optimalizovaný i pro lidi, ale protože by toto video bylo příliš krátké, tak já to trochu rozvedu.

Jestliže se Googlu bude líbit to, co na váš web dáte, bude se to pravděpodobně líbit i vašim návštěvníkům. Když totiž uděláte SEO správně, tak výsledkem bude nejen to, že se váš web umístí vysoko v Googlu, ale bude to mít dominový efekt, který ovlivní více aspektů vašeho byznysu.

Klíčová slova a struktura webových stránek

Začněme od klíčových slov. Tím, že budete uvažovat v termínech, v klíčových slovech, tím uvažujete jako vaši klienti a mezi řádky bude znát, že mluvíte k nim, bude znát, že víte o čem mluvíte. Texty na vašich stránkáchg budou mluvit přímo k vašim ideálním klientům. Tím, že stavíte váš web tak, aby měl jasnou logickou strukturu pro Google, tím stavíte web, který je jasně strukturovaný a přehledný pro návštěvníky. Jednotlivá menu, zpětné odkazy pro linkování stránek, to všechno vytváří jasně definovaný, čistý obsah, který je nematoucí a jasný. Chaos není nikdy dobrý.

Rychlost, meta popisky. ALT tagy

Tím, že váš web bude rychlý a odladěný pro Google, bude odladěný také pro návštěvníky. Bude to web, se kterým se dobře pracuje a nebudou vám z něho lidé utíkat. Tím, že dáváte jasné pojmenování na meta popisky, ALT tagy, nejen pomáháte Googlu zorientovat se a pochopit váš web tak, aby pochopil, kam ten web zařadit, ale zároveň dáváte uživatelům co nejrychleji jasně najevo, o čem váš web je. Už když jako uživatel uvidím metapopisek, je mi jasné o čem web je.

Co je vlastně cílem SEO

Cílem SEO není umístit váš web nahoře v Googlu, cílem SEO je vydělat vám peníze, cílem SEO je konverze.

Tím, že se donutíte přemýšlet o konverzích, tím zároveň přemýšlíte o vaší nabídce, co vlastně doopravdy je vaše nabídka, jak ji uzpůsobit, jak ji strukturovat, jak ji prodat a tím tu nabídku vylepšujete.

Budováním zpětných odkazů vytváříte vztahy a nejenom vztahy mezi weby, ale vztahy mezi vámi a dalšími bloggery, mezi vámi a dalšími podnikateli a podnikání není nic jiného, než budování vztahů, celý život je budování vztahů.

V mnoha případech je to právě SEO, co vás přiměje konečně optimalizovat váš web pro mobilní telefony a tím že jej optimalizujete pro mobilní telefony pro Google… Tím, že dnes už většina lidí přichází na web z mobilu, tak je toto hodně důležité. Pokud nemáte web optimalizovaný pro mobilní telefony, ztrácíte spoustu potenciálních zákazníků.

Co je dobré pro Google, tak je dobré pro lidi.

Zatím to ještě neplatí na 100%, ale ten trend je zřejmý. Pokud se váš web líbí Googlu, bude se pravděpodobně líbit i lidem.

Cílem SEO by neměla být manipulace vyhledávače, jak už jsem říkal, cílem SEO je konverze.

Cílem Googlu je nabízet relevantní obsah a naším cílem je nabízet relevantní obsah lidem, opět se to překrývá a tím, že vytváříme weby, co jsou jasně strukturované, odladěné pro mobilní telefony, rychlé, jsou tam kvalitní a smysluplné zpětné odkazy, tím děláme dobré SEO pro Google, tím děláme dobré weby a nabídky pro lidi, tím děláme dobré SEO.