Situační zpráva – necelé 4 měsíce po zahájení SEO kampaně

Ahrafs graf znázorňující vývoj organické návštěvnosti webu 4 měsíe po zahájení SEO kampaně

 

Klient: Malá, mladá módní značka, zaměřená na produkci a prodej volnočasové ženské módy. Soustředí se na USA a UK.

Situace: Klient tuto značku koupil na konci roku 2020, přešel na Shopify, předělal webové stránky a nově je spustil v únoru 2021. Spolupráci jsme zahájili počátkem března 2021. Organická návštěvnost webu nebyla v té době nulová, ale blížila se tomu.

graf znázorňující vývoj organické návštěvnosti webové stránky klienta

Po necelých 4 měsících jsme aktuálně na 300+ návštěvách za měsíc a umisťujeme se v Googlu na 400+ klíčových slov. Na relativně malý web to nejsou špatné hodnoty, ale tato čísla sama o sobě moc neznamenají.

Důležitý je trend.

V prvních třech až čtyřech měsících nové SEO kampaně se toho obvykle z pohledu klienta moc neděje. Jinými slovy, v tomto období obvykle nedojde k žádnému dramatickému nárůstu prodejů. Ne že by agentura nic nedělala 😊. Ale plody její práce se projeví s prodlevou, tak prostě funguje Google. Ale pokud vše jde dobře, organická návštěvnost i prodeje postupně narůstají.

aHrefs - přehled organické návštěvnosti a počtu klíčových slov

 

Co z toho plyne? Optimalizace pro vyhledávače je mocný nástroj, ale vyžaduje trpělivost. Smyslem této situační zprávy není ukázat zisk, ale trend. Pokud budeme dělat všechno správně, zisk bude následovat.

Zajímá vás, co bychom mohli udělat pro vaši firmu? Pokud ano, klikněte zde a zjistíme to.